Wiek odzwierciedla cała twarz ale szczególnie widoczny jest w okolicach oczu. Powieki górne i dolne mówią na pierwszy rzut oka ile mamy lat. Na zmianę wyglądu powiek wpływa nie tylko zwiotczenie skóry. Głównym czynnikiem sprawczym jest tkanka tłuszczowa przemieszczająca się z wnętrza oczodołu poprzez wiotczejący z wiekiem system przegród łączących aparat ochronny oka z kośćmi twarzoczaszki. Usunięcie przepuklin tłuszczowych oraz nadmiaru skóry może przynieść spektakularne efekty. U wielu pacjentów operacja powiek przynosi o wiele lepsze efekty odmłodzenia niż fecelifting. 
Oprócz cofania efektów starzenia chirurgia plastyczna zajmuje się również naprawą ruchomości powiek czyli zdolności otwierania się powieki górnej. Metody takich operacji zależą od wielu czynników, głównie od przyczyn opadania powiek, które możemy podzielić na wrodzone i nabyte z wiekiem. 
Przykładowe wyniki operacji przedstawiają poniższe fotografie. 

Stan przed zabiegiemStan po zabiegu


 

 

Wrodzone opadanie powieki górnej oka lewego. Stan po podwieszenie do mięśnia czołowego na paskach powięzi.

Przed zabiegiem: Po zabiegu:

 

 

Wrodzone opadanie powiek z fałdami nakątnymi (wynik jednoetapowego zabiegu u 2-letniej dziewczynki). W trakcie jednej operacji zostały skorygowane fałdy nakątne a powieki zostały podwieszone do mięśnia czołowego w sposób pozwalający na wizualne powiększen

Przed zabiegiem: Po zabiegu:

 

 

Operacje guzów naczyniowych powiek to duże wyzwanie. Udany zabieg korzystnie wpływa na funkcję powieki i dodatkowo poprawia efekt estetyczny.

Przed zabiegiem: Po zabiegu:

 

 

Wynik leczenia jednostronnej ptozy u dziecka poprzez podwieszenie powieki do mięśnia czołowego. Taką operację wykonuje się przy dużym stopniu niewydolności mięśnia dźwigacza.

Przed zabiegiem: Po zabiegu:

 

 

Na zdjęciu przed: Maksymalne otwarcie oczu. Oko prawe już po 2 operacjach w innych ośrodkach. Zdjęcie po: Stan 2 tygodnie po mojej operacji-podwieszenia powiek na paskach powięzi do mięśnia czołowego. Za kilka miesięcy blizny nad brwiami będą niewidoczne.

Przed zabiegiem: Po zabiegu:

 

 

Dużą część mojej pracy stanowią zabiegi korygujące efekty innych operacji plastycznych. To przykład pacjentki, której powieki dolne poddano przeszczepowi tłuszczu z podbrzusza, w celu wyrównania niewelkich dolin.

Przed zabiegiem: Po zabiegu:
Konsultacje
ul. Praska 34D/13
30-329 Kraków
tel. 662 519 774 kontakt@annachrapusta.pl
Rejestracja
Godziny pracy rejestracji:
9:00-19:30 (od pon do pt)
Rejestracja telefoniczna w godz.
11:00-13:00 oraz 17:00-19:30
W pozostałych godzinach kontakt tylko SMS

Blok operacyjny
CenterMed
ul. Św. Łazarza 14,
31-530 Kraków
Kliknij i zobacz jak dojechać